www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Sob09192020

Last update09:11:44

Back Kauzy Teplárna Teplárna žaluje bývalé vedení o sto miliónů korun

Teplárna žaluje bývalé vedení o sto miliónů korun

  • PDF

Vážení přátelé, v teplárně došlo k zajímavému posunu. Vedení teplárny podalo žalobu na bývalé vedení teplárny. Po několika letech upozorňování na problémy v této společnosti se tak konečně děje něco, co by mohlo vést k nápravě starých škod. Stamilióny zpět už asi nezískáme, ale možná už nebudeme přicházet o stamilióny v budoucnu. Věnujme, prosím, této kauze větší pozornost, v našich českobudějovických rozměrech se jedná o obrovské peníze. Je pro mě neuvěřitelné, že politické vedení radnice ještě stále dokáže udržet informační ticho. Je pro mě neuvěřitelné, že se o teplárnu, ve které se špatným hospodařením ztratilo x set miliónů korun, nezajímají místní média. Je pro mě neuvěřitelné, že zastupitelé Českých Budějovic akceptují zákaz mluvit na veřejné schůzi ZM o teplárně. Stačí aby primátor Thoma a náměstek primátora Joch připomenuli, že o teplárně se hovořit nebude a všichni zastupitelé mlčí svorným hrobovým tichem. Proč?

"Představenstvo Teplárny České Budějovice samo podalo historicky první žalobu na náhradu škody ve věci nevýhodné investice a to investice do rekultivace odkaliště teplárny ve Starých Hodějovicích uskutečněné za bývalého představenstva společnosti. Škoda podle odhadů teplárny údajně činí 100 mil Kč.

Forum Energy hodnotí historicky první žalobu současného představenstva teplárny jako posun ve věci vymáhání škod vzniklých v důsledku nevýhodných investic v minulosti. Zároveň však upozorňujeme, že ve věci nevýhodných smluv se společnostmi JERUS a LUMEN současné vedení společnosti zbytečně otálí a obáváme se promlčení. Další žalobu údajně chystá teplárna ve věci zlatých padáků, které udělil bývalý generální ředitel Ing. Zdeněk Blažek bývalým manažerům TČB (které si sám do TČB přivedl ze svého předchozího působiště) těsně před jejich hromadnou rezignací z funkcí společně s ním. V minulém týdnu došlo k posunu i u žaloby na náhradu škody ve věci nevýhodné investice do turbíny TG6, kde Krajský soud v Českých Budějovicích připustil doplnění žaloby o společnost G-Team, která investici teplárně doporučila a posléze také realizovala. Společnost G-Team se také podílela na řadě dalších problémových investic v TČB jako např. na již zrušeném projektu kotle na biomasu ve Vrátě za bezmála miliardu Kč."

 

 

Komentářů
Blažek do DR rady Čepra
Anonymní 2013-02-20 19:33:14

A je vidět, že zásluhy při tunelování Teplárny ČB je třeba ocenit, asi proto míří Ing.
Zdeněk Blažek za odměnu do do DR Čepra, že to ale ministru Kubovi trvalo než našel kámošovi
trafiku. Asi Čepro potřebuje nějaké předražené investice do IT nebo jiných nepotřebných
nesmyslů. No nic tak bude nafta a benzín o něco dražší a ovčani to zase zaplatí.

http://zpravy.idnes.cz/neumann-a-blazek-v-dozorci-rade-cepra-dv3-/domaci.aspx?c=A130220_160247_doma
ci_cen
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."